DG a kredyt mieszkaniowy

Dodaliśmy: Cze 23, 2016 Kategoria: Blog

DG a kredyt mieszkaniowy

Młodzi ludzie coraz częściej postanawiają wziąć sprawy kariery zawodowej w swoje ręce i zakładają własną działalność gospodarczą. To wygodne rozwiązanie, pozwalające zmierzyć się z wymaganiami rynku, uniknąć korporacyjnych tradycji i przede wszystkim – dobrze zarobić. A co w sytuacji, kiedy firma dobrze prosperuje a właściciel zechce zaciągnąć kredyt mieszkaniowy na własne mieszkaniu lub dom?

Jak się okazuje, banki dużo chętniej obsługują kredytobiorców z umową o pracę na czas nieokreślony, niż wszystkich innych. „Inni” oznacza tutaj osoby, które pracują na podstawie umowy o dzieło, zlecenie lub prowadzą wspomnianą wcześniej działalność gospodarczą. Takiego klienta nieco trudniej sprawdzić pod względem płynności finansowej. Dlatego niezwykle ważne jest zadbanie o przygotowanie się do złożenia wniosku kredytowego wiele miesięcy wcześniej.

Chodzi przede wszystkim o osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Taki kredytobiorca powinien zorientować się w wybranym banku (oferującym najlepsze warunki kredytu hipotecznego), jaka forma rozliczania się z fiskusem będzie najbardziej odpowiednia. Konieczne jest bowiem dokładne udokumentowanie osiąganych dochodów. Wygodna dla klienta i banku okazuje się księga przychodów i rozchodów. Jej prowadzenie nie wymaga zatrudniania wykwalifikowanego personelu, a dla kredytodawcy jest wystarczającym dowodem potwierdzającym sytuację finansową przedsiębiorstwa.

Duże znaczenie odgrywa długość prowadzenia działalności gospodarczej. Większość banków stawia wymóg minimum 12-miesięcznego stażu na rynku. Pożyczka mieszkaniowa jest oczywiście udzielana wyłącznie osobom, które mają odpowiednią zdolność kredytową. Najlepiej w oczach banku wygląda przedsiębiorstwo ze stałymi zyskami co miesiąc (dopuszczalne różnice do 30%). Biznes sezonowy może być przeszkodą przy rozpatrywaniu wniosku o kredyt (ryzyko braku płynności spłacania miesięcznych rat)!

Mimo kilku utrudnień, z którymi muszą się zmierzyć przedsiębiorcy, uzyskanie kredytu hipotecznego dla osób prowadzących działalność gospodarczą jest jak najbardziej możliwe. Banki przywitają z otwartymi ramionami każdego klienta z wysokimi, regularnymi przychodami.

Atrakcyjne ceny pożyczek - pozyczki-com.pl