Jaki kredyt na samochód?

Dodaliśmy: Cze 23, 2016 Kategoria: Blog

Jaki kredyt na samochód?

Kredyt samochodowy to prosty i szybki sposób, który pozwoli na kupno samochodu osobowego lub ciężarowego, nowego czy używanego, a także auta sprowadzonego z zagranicy. Jeżeli otwierasz własną firmę i potrzebujesz aut służbowych, banki oferują specjalny kredyt, który pomoże Ci w łatwy sposób nabyć pojazdy.

Minimalna kwota, na którą można wziąć kredyt to 5 000 złotych. Dużym atutem tego rodzaju kredytu jest to, że procedury jego uzyskania są niezwykle proste, a okres jego spłaty może wynieść nawet do 120 miesięcy. Możliwe jest także wcześniejsze spłacenie kredytu bez prowizji. Każdy, który jest zainteresowany tą ofertą powinien zapoznać się z jej warunkami. Niektóre banki wymagają posiadania udokumentowanej zdolności kredytowej oraz możliwości zabezpieczenia kredytu wraz z odsetkami, jednak na rynku są też banki, które umożliwiają kredyt bez tych dokumentów. Jest to możliwe, gdy kwota potrzebna na zakup auta nie przekracza 100 000 złotych.

Jaki leasing na samochód

Pierwszym krokiem do uzyskania kredytu jest wypełnienie formularzu podania o przyznanie kredytu i złożenie go bezpośrednio w siedzibie banku, telefonicznie lub przez Internet. Następnie należy skontaktować się z konsultantem, który doradzi odpowiednie rozwiązanie, poinformuje o wymaganych dokumentach i przeprowadzi symulacje kredytową. Rozpatrzenie formularzu podania w większości banków jest całkowicie nieodpłatne. Gdy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie klient jest zobowiązany do dostarczenia wymaganych dokumentów potrzebnych do podjęcia decyzji kredytowych i jeśli i to spotka się z akceptacją ze strony banku, można przystąpić do podpisania umowy i otworzenia kredyt.

Klient zainteresowany ofertą kredytu samochodowego ma możliwość uzyskania go w czterech różnych walutach. Oprócz polskiego złotego, można nabyć auto za euro, dolary amerykańskie i franki szwajcarskie, co może zachętą dla obcokrajowców. W celu uzyskania więcej informacji na temat kredytu samochodowego, banki oferują czynne całą dobę infolinie lub pomoc w punkcie obsługi klienta.

Leasing samochodowy

Leasing to inaczej umowa między jedną stroną, która przekazuje drugiej stronie, czyli leasingobiorcy prawo do korzystania z określonego w umowie dobra materialnego na określony okres w zamian za opłaty leasingowe. Umowę leasingową określają przepisy Kodeksu Cywilnego Począwszy od dnia 9.12.2000r. Jej definicja została zawarta w art. 7091 Kodeksu Cywilnego.

Leasing, to doskonała pomoc w rozwijaniu firm, które nie mają jeszcze stabilnej kondycji finansowej. Trudno dyskutować z zaletami, jakie wiąże ze sobą leasing, a są to m. in. proste procedury, zdecydowanie lepsza płynność finansowa firmy, zapewnienie bezpieczeństwa handlowego i wysoka elastyczność finansowania inwestycji w formie leasingu (samochodów dostawczych, osobowych i ciężarowych) w stosunku do innych form finansowania (np. poprzez kredyt bankowy) daje wiele istotnych korzyści dla przedsiębiorcy.

Leasing samochodowy

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje leasingów i są to leasing operacyjny i finansowy. To, jakie rozwiązanie wybierze klient, zależne jest od wielu czynników takich jak np. okres korzystania z oferty leasingu czy sposób rozliczania kosztów podatkowych. W przypadku leasingu samochodu, co jest ostatnio bardzo popularne, warto wiedzieć, że po takie rozwiązanie mogą sięgnąć zarówno firmy, jak i osoby fizyczne.

W celu ułatwienia obliczeń kosztów, jakie wiąże ze sobą umowa leasingowa został stworzony tzw. kalkulator leasingowy, który oblicza wysokość opłat leasingowych, koszt nabycia przedmiotu przez leasing, czy ratę leasingu.

Podstawowym warunkiem zawarcia umowy leasingowej jest to, że okres dzierżawy auta może wynieść od 24 do 60 miesięcy. Początkowa wpłata wynosi od 10 do 40% dla klientów EFL SA oraz od 20 do 45% dla pozostałych firm. Auto objęte umową leasingową może być nowe, ale także używane, a jego wartość nieograniczona. Waluta, w jakiej zostaje zawarta umowa to polski Złoty, lub Euro. Gdy firma stara się o leasing jedyne, co musi złożyć to zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej, zaświadczenie o numerze REGON i NIP.

Atrakcyjne ceny pożyczek - pozyczki-com.pl