Kredyt dla firm – co powinieneś wiedzieć

Dodaliśmy: Lis 15, 2018 Kategoria: Blog

Kredyt dla firm – co powinieneś wiedzieć

Coraz więcej osób zakłada swoją działalność i próbuje swoich sił na rynku pracy jako firma. Oczywiście rzeczą niezbędną jest wówczas odpowiedni kapitał, który wiele osób zyskuje w formie kredytu. Jeśli brałeś kiedyś kredyt jako osoba prywatna, wiesz, jak przebiega taka procedura w ogólnym zarysie, ale uzyskiwanie kredytu przez firmy wygląda nieco inaczej. W tym artykule przeczytasz o najważniejszych informacjach na ten temat.

 

 Co warto wiedzieć o kredytach dla firmy?

Chcąc zaciągnąć kredyt, pamiętaj, że wiąże się to z licznymi formalnościami i kontaktem z różnymi instytucjami przechowującymi Twoje dane. Dlatego warto rozpocząć załatwianie tych spraw odpowiednio wcześnie.

Aby otrzymać kredyt, trzeba okazać szereg dokumentów, które potwierdzają Twoją terminowość i rzetelność. Będziesz musiał pokazać swój biznesplan, który jest powodem zaciągnięcia danego kredytu oraz okazać, że Twoja działalność jest wpisana do rejestru działalności gospodarczej.
Niezbędne będzie także zaświadczenie o płaceniu podatków oraz o wpłacaniu składek ZUS. Bank z pewnością poprosi Cię również o dokument świadczący o dotychczasowych dochodach.

W branży finansowej istnieje pojęcie zdolności kredytowej, które, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy tego, czy jesteś osobą zdolną do zaciągnięcia kredytu. Osoby zakładające działalność mają ograniczoną zdolność kredytową, ale mając odpowiednią wiedzę, jak mogą ją zwiększyć. Co można zrobić? Sposobów jest wiele, i sporo zależy również od wymagań danego banku, lecz do podstawowych rad należą następujące sposoby.

Po pierwsze, warto brać kredyt w banku, w którym miałeś konto już wcześniej, lub w którym brałeś kredyt jako osoba fizyczna. Dzięki temu znana jest historia Twojego zarządzania pieniędzmi i wypłacalność, a tym samym zwiększa się zaufanie banku do Ciebie.

Drugim sposobem na zwiększenie zdolności kredytowej jest pomniejszenie wartości kredytu, jaką potrzebujesz – jeśli jesteś na granicy otrzymania kredytu, czasami wystarczy jedynie zmniejszyć oczekiwaną kwotę.

Trzecią przykładową rzeczą, jaką możesz zrobić, jest namówić kogoś, aby został Twoim współkredytobiorcą. Wówczas brane są pod uwagę finanse obu stron i często jest to powodem do bezproblemowego udzielenia kredytu.

omawianie kredytu Warszawa

Kredyt dla początkującej działalności

Jeśli chcesz wziąć kredyt na firmę, zostaną Ci postawione pewne warunki oraz spotkasz się z różnorodnymi przeszkodami. Dlaczego? Ponieważ bank musi być pewny, że będziesz w stanie ten kredyt spłacić i że jesteś po prostu godnym zaufania klientem. Na początku warto być świadomym tego, że firmom, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, jest trudniej otrzymać kredyt, niż tym, które mają za sobą lata doświadczeń i jest to spowodowane tym, że bank nie ma żadnych podstaw do zaufania nowemu przedsiębiorcy.

Biorąc kredyt jako początkująca firma, z całą pewnością będziesz musiał mieć już założony rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, który będzie zawierał pewien kredyt i przedsiębiorca może wówczas z niego korzystać według wyznaczonego limitu. Jest to pewna forma zabezpieczenia dla banku.

Warto wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów kredytów dla firm:

  • kredyt inwestycyjny
  • obrotowy
  • oraz hipoteczny

Jedną z różnic między nimi jest cel, na jaki chcesz przeznaczyć pieniądze, czyli może to być inwestycja na lata lub sporadyczne wydatki na sprzęt dla firmy.

Podsumowując

W zależności od etapu rozwoju Twojej działalności masz większe lub mniejsze szanse na otrzymanie danego kredytu. Często jest to związane z tym, że dany typ kredytu wymaga większego kapitału, lub z tym, że firma musi mieć silną pozycję na rynku. Aktualnie jest wiele firm oferujących kredyty dla przedsiębiorców, jedną z nich jest doradca kredytowy Kredyty Bankowe Warszawa działający na terenie Warszawy i nie tylko.

 

Atrakcyjne ceny pożyczek - pozyczki-com.pl